NASIR İLAÇLARI NASIRINIZI YOK ETMEZ !!!

Nasırdan kurtulabilmek için eczaneden alınan % 40 salisilik asit ve laktik asit içeren  nasır ilacı, nasır bandı ve solüsyonlar nasırı yok edemezler. 

  Nasır bantları ve solüsyonlar asit içerikli olduğundan dolayı nasırlı bölgede hissedilen acının artmasına, oluşmuş nasırın çoğalmasına ve sağlıklı dokuyu da tahriş edeceği için kullanılmamalıdır.  Genel olarak nasır ilaçları nasırı yok etmeyecektir.

  Sağlıklı bireylerde bile ayak cildi için risk taşıdığı gibi özellikle şeker hastalığında, yaşlı bireylerde ve dolaşım bozukluğu olanlarda durum daha da tehlikeli olabilir.    

  Nasır bantları ve solüsyonlardaki salisilik asitin cildinizin derinlerine inebilme özelliğinden dolayı sağlıklı dokuyu da tahriş edeceğinden dolayı kullanılmamalıdır. 

   Asitin cilde daha fazla miktarda kullanılması derindeki dokulara ulaşması halinde dokuda nasırlı bölgede enfeksiyona neden olabilir. 

Nasır bakımı hakkında detaylı bilgi almak için Nasır – Ameliyatsız Kalınlaşmış Nasır Bakımı- Podolife Ayak Sağlığı Merkezi (podo-life.com) sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://podo-life.com/ucretsiz-muayene sayfamızdaki formu doldurarak Bostancı’daki ayak sağlığı merkezimize gelebilirsiniz.