balerin ayak sağlığı

Balerinlerin bale yaptıkları süreç boyunca pointe kaldığı için ayak ve tırnaklarda deformeler oluşur. Balerinlerin ayaklarıyla ilgili yaşadıkları problemler; tırnak batması, tırnak boşalması, tırnak mantarı, hallux valgus, hallux rigidus gibi ayak problemleri görülür.

Uzun süre pointe kalan ayak kasılır ve longitudinal ark işlevini yitirmesinde dolayı belde omurgada ağrılara ve bacakta, ayakta kramplara neden olur. Uzun süre pointe kalan ayakta vücudun bütün ağırlığı ön ayakta toplanır. Fazla baskıya maruz kalan tırnakta deformeler ve tırnak problemleri ortaya çıkar tüm bunlarla baş etmek için bir podolog’tan (ayak sağlığı uzmanı) destek alınmalıdır.

Bale yapanlarda boyun bel ve kaslardaki zorlanmalar diz önü ağrıları, menisküs yırtıkları, ayak bilek tendinitleri, aşil tendon tendinitleri, ayak bileği sıkışma semptomları, ayak bileği dış yan zedelenmeleri, ayak bileği burkulmaları, halluks valgus, hallux rigidus, plantar fascitis sık görülmektedir. Bunları en aza indirmek ve bu sorunlardan kurtulmak için podolog’tan (ayak sağlığı uzmanı) yardım alınmalıdır. Sporcular, futbolcular, dansçılar ve balerinler için ayak sağlığı ve bakımı sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm sporcular için ayak bakım hizmeti sunmaktayız. Periyodik bakımlar sayesinde daha başarılı bir spor hayatınız olmasını sağlıyoruz. Takım ve ekip olarak da merkezimizde ayak bakım hizmeti alabilir periyodik seanslar sayesinde tüm bireylere uygun özel bakım çalışmalar yapılmaktadır.

Ayaklarımız bize olabildiğin en iyisini sunuyor ve bizde üstümüze düşeni yapıp onlara hak ettiği ilgiyi vermeliyiz. Bu bahsettiğimiz problemleri her sağlıklı birey yaşayabilir tamda bu sebeple PODOLİFE AYAK SAĞLIĞI’nı ziyaret etmelisiniz.

SAĞLIKLI AYAKLARIN TEK ADRESİ BOSTANCI PODOLİFE AYAK SAĞLIĞI