AYAK SAĞLIĞI NEDEN ÇOK ÖNEMLİ?

Ayak sağlığınız da ortaya çıkan en küçük bir sorun yaşam kalitenizi ve iş performansınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Ayakta durmak veya yürürken karşılaşılan güçlükler ilk olarak ayak kas ve eklemlerde, sonrasında omurga sisteminde ve vücudun değişik bölgelerinde ağrıların oluşmasına neden oluyor.

Geçmeyen ağrılarınızın ayak ya da basış şeklinizden kaynaklanabileceğini biliyor musunuz?
O kadar ki geçmeyen baş ağrısı sorunun nedenleri arasında ayak sorunlarının yer aldığı bilinen bir gerçektir.

Ayak sağlığımızın bozulmasının nedenleri aşırı kilo, fazla ayakta kalmak, gün içinde yeterince hareket etmemek, yanlış ayakkabı ve kronik hastalıklardır.

Ayak, ayakta dururken vücut ağrılığının birkaç mislini taşıyan yanlış tercih edilen ayakkabılar içine hapsettiğimiz fonksiyonel bir organımızdır.

Ayaktaki en ufak bir bozukluk ayaktan başlayarak bacak, kas ve tendonları, diz, kasık, bel ve sırt, omuza kadar vücudun her yerinde birçok problemlere neden olabilir. Bundan dolayı ayak sağlığına önem vermek bir bakıma vücudun her parçasına ayrı ayrı önem vermektedir. Düzenli medikal ayak bakımı yatırmak ayağınızda ve tırnağınızda olmuş oluşacak sorunlarınızı engeller.

Medikal ayak bakımını ayağın doğal yapısını koruyan estetik olarak fazlasını sunan hijyenik profesyonel bir bakımdır.

Medikal ayak bakımında makası sadece tırnak kesmek için kullanıyoruz; çünkü yumuşak dokuda oluşabilecek yaralanma riskini ortadan kaldırmış oluyoruz.

Güzelleşmek uğruna sık sık el ayak tırnakları için önemli olarak kütiküller (tırnak eti) kesilerek temizlik yapılıyor. Kesilerek alınan kütiküller tırnak kökü (matrix) dış etkenlerden mikroorganizmalardan koruyan dokulardır.

Kütiküllerin kesilmesi kütiküllerin çoğalmasına ve sertleşmesine sebep olur ayrıca vücudumuzu koruyan bu etlerimizin dışardaki milyonlarca mikroba davetiye çıkarır.

Medikal ayak bakımı neden yapılmalıdır?
Ölü hücrelerin atılarak cildin kendisini yenilemesi sağlanır.

  • Tıkanan gözenekler açılır.
  • Deri altında kalınlaşma hızlanır.
  • Kolejen tabaka kalınlaşır, cilt kendini yeniler.
  • Cilt esneklik kazanır, yumuşar kuruluk azalır.
  • Zamanla kalınlaşmış deri incelir.
  • Ayağınızda tırnağınızda oluşabilecek sorunların oluşmaması sağlanır.
  • Ayağınızın bakımlı görünmesini sağlar.

PODOLİFE farkını yaşayın