NASIR İLAÇLARI NASIRINIZI YOK ETMEZ !!!

NASIR İLAÇLARI NASIRINIZI YOK ETMEZ !!!

Nasırdan kurtulabilmek için eczaneden alınan % 40 salisilik asit ve laktik asit içeren  nasır ilacı, nasır bandı ve solüsyonlar nasırı yok edemezler. 

  Nasır bantları ve solüsyonlar asit içerikli olduğundan dolayı nasırlı bölgede hissedilen acının artmasına, oluşmuş nasırın çoğalmasına ve sağlıklı dokuyu da tahriş edeceği için kullanılmamalıdır.  Genel olarak nasır ilaçları nasırı yok etmeyecektir.

  Sağlıklı bireylerde bile ayak cildi için risk taşıdığı gibi özellikle şeker hastalığında, yaşlı bireylerde ve dolaşım bozukluğu olanlarda durum daha da tehlikeli olabilir.    

  Nasır bantları ve solüsyonlardaki salisilik asitin cildinizin derinlerine inebilme özelliğinden dolayı sağlıklı dokuyu da tahriş edeceğinden dolayı kullanılmamalıdır. 

   Asitin cilde daha fazla miktarda kullanılması derindeki dokulara ulaşması halinde dokuda nasırlı bölgede enfeksiyona neden olabilir. 

Nasır bakımı hakkında detaylı bilgi almak için Nasır – Ameliyatsız Kalınlaşmış Nasır Bakımı- Podolife Ayak Sağlığı Merkezi (podo-life.com) sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. https://podo-life.com/ucretsiz-muayene sayfamızdaki formu doldurarak Bostancı’daki ayak sağlığı merkezimize gelebilirsiniz.

Nasır nedir

Nasır

Derinin belli bir bölümünün  mekanik baskı ve sürtünmeye  maruz kalarak kalınlaşmasıdır. Yürümeyi zorlaştıran günlük yaşamanızı ,iş hayatınızı ,yaptığınız sporu olumsuz etkileyen ciddi bir problemdir.

Nasır ve deri kalınlaşmasının mekanik sebepleri ; basınç altında kalınlaşan bölümler normal ciltten daha sert ve sarımsıdır. Ayağın maruz kaldığı fiziksel baskı deri kalınlaşması yada oluşmasını belirleyicidir. Bunlar artan yaşla orantılı olarak ayağı en çok etkileyen lezyanlardır. Sebebe bağlı olarak lezyanlar tek yada bir den fazla simetri yada asimetrik olarak görülebilir.

Nasıra sebep olan etkenler  ; ayakkabı ,ayak şekline yada büyüklüğü ayak numarasına uygun olmayan.
Yürünen yüzey uzun zaman sert zeminde ayakta kalanlar .
Kemiklerinin duruşu bozuklukları
halluks valgus /rigidus, çekiç ve pençe parmaklar.
Yastık görevi yapan yağ tabakası bozuklukları
Yaşlanmaya bağlı sebepler, uzun kortizon tedavisi,römatoidartrit
Ayak veya bacak basış bozuklukları
Ayağın bazı bölgelerine aşırı yük binmesi
Kilo alma ve hamilelik
Podolife ayak sağlığında kişiye acı vermeden harici uygulanan callus krem ve solusyonlarla belirli bir süre yapılan periyodikle bakımlarla mekanik baskı ortadan kaldırılarak nasır tamamen temizlenir.