parafin nedir parafin faydaları zararları

PARAFİN NEDİR?

  Parafin aslında petrolden elde edilen hem renksiz hem de kokusuz bir mum çeşidi olduğunu biliyor muyuz dunuz? Parafinin ortaya çıkma sebebi petrolle ilgilidir. Petrolün daha kaliteli hale gelebilmesi için içeriğindeki parafinden ayrıştırması gerekmektedir.

  Parafin el ve ayak bakımında çok sık kullanıldığını söyleyebiliriz; deride çatlak, gerginlik hissi soyulma gibi sorunlarla mücadelede etkili olduğu belirtilir. Cildin kurumasına engel olur ama cildin gözeneklerini tıkayabileceğinden dolayı dokunun hava almasını engelleyebilir. Parafin uygulamaları sıcak ve soğuk olarak uygulama yapılır. Soğuk parafin sıcak parafine oranla daha hijyeniktir; çünkü soğuk parafin tek kullanımlıktır kişiye özeldir.

  Cilt problemi yaşayan bir kişiyse, bu bakımdan uzak durmalıdır. Örneğin kişilerin sürekli bir cilt problemi olan egzaması, mantarı varsa; yakın zamanda kesiği olmuşsa ve yarası varsa kesinlikle parafin uygulaması yaptırmamalıdır. Parafin nedir? Parafin faydaları ve Parafinin zararları konusunda blog sayfamızı takip etmenizi öneriyoruz. Sağlıklı günler dileriz.