ROLL-ON TIRNAK ONYCHOCYTROSİS

Roll-on tırnak anatomik yapıdan, basış probleminden veya sekonder sebeplerden kaynaklı oluşan bir tırnak problemidir.

Deformite olarak adlandırdığımız ROLL-ON tırnak, tırnak yatağı ve tırnağın daralmış olan tırnak yatağına uyum sağlayarak daralması sureti ile ortaya çıkar. Tırnak yatağının perimenal yumuşak dokuya baskı uygulayarak Paranyehium’a (tırnak çevresi) ya da tırnak yatağına baskı uygulayarak ağrıya ve acıya sebep olur. Bu durum tırnağın garanulomaya gömülmesiyle sonuçlanır. Zaman içerisinde TIRNAK BATMASI ve enfeksiyonla karşılaşılabilir. Kontrol altına alınmadığı zaman Tırnak mantarı ve Tırnak kalınlaşmasından kaçınılamaz. Ayakkabı giymeyi zorlaştırır, tırnağınızı ihmal etmemelisiniz zaman aşımına uğrayan batık tırnak ve tırnak mantarı problemi tahmin ettiğinizden daha uzun ve meşakkatli olabilir.

Hem roll-on hem de batık tırnak da uygulanan 3TO tel sistemi ile deformite olan tırnağı sağlıklı uzama seviyesine yani eski anatomik yapısına kavuşturmak mümkün olabilir.

PODOLİFE Ayak Sağlığı merkezinde alanında tecrübeli uzmanlar tarafından düzenli periyodlarla uygulanan bakımlarla sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.