MEDİKAL AYAK BAKIMI NEDEN YAPILMALIDIR?

Ölü hücrelerin atılarak cildin kendisini yenilemesini sağlar.

Tıkanan gözenekler açılır.

Derialtında kan dolaşımı hızlanır.

Kolojen tabakası kalınlaşır, cilt kendini yeniler.

Cilt esneklik kazanır, yumuşar kuruluk azalır.

Zamanla kalınlaşmış deri incelir.

Ayağınızda, tırnağınızda oluşabilecek; Tırnak mantarı, Tırnak batması, Tırnak deformesi, Nasır ve Topuk Çatlağı gibi sorunların oluşmamasını, ayaklarınızın sürekli bakımlı görünmesini sağlar.

Medikal Ayak Bakımlarında kullandığımız cihazlar; Modern eksiksiz püskürtmeli mikro motorlu, elektrikli el takımı otomatik gerilim, tamamlayıcı püskürtme kontrollü ve özel solüsyonlu antiseptiklidir.

Ayak ve tırnaklarda Medikal bakım yapılırken aynı zamanda ayağınız ve tırnağınız dezenfekte olur.

Ayağın doğal florasın da bulunan patojenik mikroorganizmalara karşı sizi korumaya almış olur.

Güzelleşmek uğruna sık sık el ayak tırnakları için önemli olan kütiküller (tırnak eti) kesilerek temizlik yapılıyor. Kesilerek alınan kütiküller, tırnak kökünü (matrix) dış etkenlerden ve mikroorganizmalardan koruyan dokulardır.
Kütiküllerin kesilmesi kütiküllerin çoğalmasına ve sertleşmesine sebep olur, ayrıca vücudumuzu koruyan bu etlerimizin kesilmesi-alınması dışardaki milyonlarca mikroba davetiye çıkarır.

Ayak problemleri kişileri endişe verici hale getirir. Kötü bir sağlık sorunu olarak akla gelmese de, yetersiz ayak sağlığı bir kişinin yalnız yaşamak ve sosyal etkinliklere katılmasını ciddi biçimde etkiliyor.

Arabanızı birkaç yıl sonra yenisi ile değiştirebilirsiniz, hatta daha iyisini alabilirsiniz. Ayaklarınız size ömür boyu hizmet etmesi gerekir ve onların yenilerini satın alamazsınız veya yenisiyle değiştiremezsiniz.

Sizde Medikal ayak bakımlarınızı steril edilmiş hijyenik ortamda PODOLİFE AYAK SAĞLIGI ‘nda hizmet alabilirsiniz.