DANSÇILARA ÖZEL AYAK BAKIMI

Vücudumuzun sağlığı kadar ayak sağlığımızda fazlasıyla önem taşıyor; özelliklede dansçıların ayak sağlıklarını ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Gün içerisinde aşırı yüke ve darbeye maruz kaldığı için tırnaklarda deformiteler, tırnak batması, tırnak boşalması, tırnak mantarı, siğil ve nasır gibi birçok problemle karşılaşılabilir. Dans ederken ayağınızı korumaya almamız gerekir sağlıklı ve ayak yapısına uygun ayakkabı tercih edilmeli bunun için tecrübeli ayak sağılığı uzmanın destek alınmalıdır. Çünkü yanlış ayakkabı tercihi tırnakta batık, mantar ve nasır gibi problemlere sebep olmaktadır.

Dansçıların ayak derilerinin sertleşmesi, topuk kuruluğu, nasır ve mantar enfeksiyonu ile oldukça sık karşılaşmaktadır. Bunun önüne geçmek içinse düzenli periyodlarla tecrübeli ayak sağlığı uzmanı ya da podolog tarafından dansçılara özel medikal ayak bakımı yaptırılmalı ve gerekli önlemlerin alınması gerekir. Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için ayak sağlığımızı ihmal edilmemelidir.

Dans yaşam tarzı olanlar için PODOLİFE doğru adres tecrübeli ve uzman kadrosu ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyar.

PODOLİFE FARKINI YAŞAYIN …..