EVDE NASIR İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Günlük hayatta çok fazla yürüyen veya ayakta duran, basış bozukluğu olan insanlarda ayakların sürekli olarak ayakkabı içerisinde beklemesine bağlı olarak bir takım cilt rahatsızlıkları görülebilir. Bunlar arasında en sık görülen ayakta ki nasırlardır. Ayak yapısına uygun olmayan ayakkabılar ile ayak arasında oluşan sürtünme, bası alması ile nasırlar oluşur. Ağrılı ve son derece acı verici bir durum olan ayak nasırları, cildin dış etkenlere karşı savunma mekanizma sının çalışması şeklinde oluşur.

   Ayağın çeşitli bölgelerinde nasırlar meydana gelebilir. Ayak tabanındaki nasırlar genellikle basış problemlerinden dolayı oluşur. Parmak arasında, ayak tabanında, parmak üstlerinde daha sık oluştuğu yerlerdir.

     NASIR İLAÇLARI VE NASIR BANTLARI NASIRINIZI YOK ETMEZ!

 Nasırdan kurulabilmek için, eczaneden alınan %40 salisik asit ve laktik asit içeren nasır bandı ve solüsyonları nasırı yok etmez.

  Nasır bantları ve solüsyonları, asit içerikli olduğundan dolayı nasırlı bölgede hissedilen acının artmasına, oluşmuş nasırın çoğalmasına ve sağlıklı dokuyu tahriş edeceği için kullanılmamalıdır. 

  Sağlıklı bireylerde bile ayak cildi için risk taşıdığı gibi özellikle şeker hastalarında, yaşlı bireylerde ve dolaşım bozukluğu olanlarda durum daha da tehlikeli olabilir. 

  Asit in cilde daha fazla miktarda kullanılması derindeki dokulara ulaşması halinde dokuda nasırlı bölgede enfeksiyona neden olabilir. 

NASIRLARINIZI ASLA KESİCİ ALETLER İLE TEMİZLEMEYİNİZ! 

TEMİZLENEN BÖLGEDE HASSASİYET OLUŞTURA BİLİRSİNİZ..

  Şeker hastası iseniz eğer, asla kendi başınıza nasıra müdahale etmeyiniz; istenmeyen olumsuz sonuçlara neden olabilirsiniz.

Nasırınız iltihaplı ise mutlaka hekime başvurunuz.

NASIR OLUŞUMUNUN NEDENLERİ?

 • Basış problemi
 • Ayak anatomisine uygun olmayan ayakkabılar
 • Düz tabanlı, yüksek tabanlı kişilerde
 • Çıplak ayak yürümek
 • Ayak bakımına önem verilmemek
 • Hızlı alıp verilen kilolar
 • Terleyen ayaklar
 • Obezite
 • Uzun süre ayakta kalınması 

    NASIR BULAŞICI MIDIR ?

 Nasır cildin bası ve sürtünme ile deri yüzeyinde oluşur. Herhangi bakteri ve virüsten oluşmadığı için bulaşıcı değildir.

          NASIR BELİRTİLERİ NELERDİR?

 • Nasır olan bölgenin kalınlaşması ve sertleşmesi
 • Nasır olan bölgede ağrı hissi
 • Nasır olan bölgeye baskı uygulanmadığı zaman hissedilen ağrının kaybolması

  Kişiler evde nasıra müdahele etmemeleri daha doğru olur.Çünkü ayaklarında gördükleri oluşumun nasır olup olmadığından emin olmalıdırlar. Çoğu zaman nasır ve siğil birbirlerine benzerlik gösterdiklerinden dolayı, yanlış uygulama ile istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Nasırlar aslında gözle rahatlıkla görülebilen cilt sorunudur

       Bası ve sürtünme ile oluşmuş nasırlar, bitkisel yöntemler ile yok olmaz.

        AYAKLARINIZI SAKLAYARAK SONRALARIZDAN KURTULAMAZSINIZ!

   AYAKTAKİ NASIR NASIL GECER?

  Nasırda ilk yapılması gereken, nasırın neden oluştuğu tespit edilmelidir. Nasırlı bölge tecrübeli ayak sağlığı uzmanı  ya da podolog  tarafından özel cihazlar yardımı ile acı hissettirilmeden temizlenir. Harici kullanılacak pomat ve solüsyonlarla belli bir süre periyodik bakım aşamasında, mekanik basınçlarda ortadan kaldırılarak tamamen nasırdan kurtulabilirsiniz.

   Nasırınıza hiçbir müdahale yapmadan Bostancı PODOLİFE AYAK SAĞLIĞI ‘dan randevu alıp ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 

                                                             PODOLİFE FARKINI YAŞAYIN….