evde ayak bakımı

Ayaklar vücudun en çok kuruyan ve yorulan bölgelerinden dir.Bu nedenle düzenli ayak bakımı yapmak ve ayakları yoğun bir şekilde nemlendirmek önemlidir. Nemlendirme esnasında parmak aralarını nemlendirmekten kaçının çünkü kullandığımız kremler parmak arasında mantara sebep olabilir.

Ayak derisi özellikle topuk ve ayak tabanı vücudumuzdaki bölgelerden daha kalın olduğu için özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Ayağınızı yatmadan önce yıkayıp iyice kuruladıktan sonra en az 15 dakika masaj yaparak nemlendiriciyi ayağınıza uygulayınız.

Ayak bakımının en önemli noktaların dan biri tırnağınızı kesme biçiminizdir. Tırnağınızı nasıl kestiğiniz ayak sağlığınızı ciddi oranda etkiler. Tırnağa yapılan yanlış müdahale olarak adlandırdığımız biçimsiz ve derin kestiğiniz tırnaklarda batık, tırnak mantarı ve yumuşak dokuda enfeksiyonla karşılaşabilirsiniz. Tırnaklarınızı 3 hafta arayla kesmenizi öneririz.

Tırnak bakımınız sırasında tırnağınızı olabildiğince düz kesmeye özen göstermeniz gerekir Tırnak etlerini kesmeden bir tahta çubuk yardımıyla nazikçe geriye doğru itebilirsiniz. Kesilen tırnak etleri zamanla çoğalıp sertleşecektir tırnak etlerinizi nemlendirebilirsiniz.

Tırnak bakımında kullandığınız aletleriniz hijyen açısından kişiye özel olmalıdır. Uzun süre tırnakta tutulan oje tırnağın keratin dokusuna zarar vererek tırnak sağlığını etkilemektedir. Ojelerinizi uzun süre tutmamaya özen gösteriniz.

Tırnaklarınızda gördüğünüz renk değişikliği, batan tırnak, tırnak mantarı, tırnak kalınlaşması gibi değişimlerde ya da ayak tabanında, topuklarda oluşan sertleşmeler, nasır ile ilgili problemlerinizde mutlaka bir ayak sağlığı uzmanı ve podologdan yardım alabilirsiniz.

PODOLİFE Ayak Sağlığı merkezinde ayak ve tırnaktaki problemler tespit edilerek bakım periyodları belirlenmektedir. Medikal ayak bakımı ayağın doğal yapısını koruyan estetik olarak ta fazlasını sunan alanında uzman tecrübeli kişiler tarafından sunulan profesyonel bakımdır.

Düzenli medikal ayak bakımı yaptırmak ayağınızda ve tırnağınızda oluşmuş ya da oluşabilecek problemleri engeller.

Sizlerde oluşabilecek risklere karşı ayağınızı güvende tutmayı isterseniz; PODOLİFE Ayak Sağlığı bu konuda doğru adrestir.

PODOLİFE FARKINI YAŞAYINIZ…