TAKMA TIRNAKLAR ve PROTEZ TIRNAKLAR

PROTEZ TIRNAKLAR ne kadar sağlıklı?

TAKMA TIRNAKLAR ve PROTEZ TIRNAKLAR TIRNAK DOKUSUNA ZARAR VERİYOR …..

Akrilik yapıdaki takma tırnaklar, kalıcı ve mükemmel görünen tırnaklar elde etmek için sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Ancak ne kadar SAĞLIKLI ?

Uzun süre bekleyen takma tırnaklar, protez tırnaklar ve kalıcı ojeler zaman içinde tırnaklarınızın incelmesine ve enfeksiyona sebep olabilir. Hatta tırnakların kuruyarak etten ayrılmasıyla tırnak kırılmaları, tırnak mantarı yaşayabilirsiniz. Kırılmaların sonucunda tırnakta renk değişimi, enfeksiyon anatomik yapısından uzaklaşan bir tırnakla karşılaşabilirsiniz.

Tırnak üzerine uygulanan kimyasallar, aseton ve ojeler tırnak yapısına zarar vermektedir. Aseton tırnağın yapısını bozarak nem tutmasını ve tırnağın rengini değiştirir. Ojeler kozmetik ürünlerin içerisinde en çok toksin içerenidir. Oje sürüldüğünde tırnağın üst tabakası formaldeit ve ftalat maddeleri ile kaplanmaktadır. Ojelerin içindeki formaldeit gibi bazı kimyasallar da tırnağı toksit etki yapar. Bu maddeler endokrin ve sinir sistemi üzerinde kişinin farkına varamayacağı şekilde zarar verir. Sizlerde kullandığınız takma tırnak ve kalıcı ojelerden sonra bu tarz problemler yaşıyor iseniz, Bostancı PODOLİFE AYAK SAĞLIĞI merkezimize başvurmanızı öneririz. Sağlıklı tırnak görümüne kavuşması için mutlaka bir uzmanın kontrolünde olunmalı.

PODOLİFE uzman ve tecrübeli kadrosu ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.